Недооцінювати вплив інтернету на дітей не можна, адже «Всесвітня павутина» огорнула всю планету, проникла в кожен дім. І справа не тільки в достатку різноманітних ігр і розваг, від яких батьки намагаються відгородити своїх чад. Реальна небезпека таїться в популярних соціальних мережах, адже по інший бік монітора сидять люди, а не персонажі комп'ютерних ігор. А люди, як і їхні наміри, бувають різними. Відомі сотні випадків, коли злочинці знаходили контакт з дітьми, напрошуючись до них у віртуальні друзі, а потім вивуджували інформацію про добробут батьків, призначали зустрічі, спокушали, затягували в секти і т.д. Саме тому батьки повинні знати, як захистити своїх дітей від загроз інтернету.
Правила для батьків
- Щоб забезпечити для дітей безпеку в мережі інтернет, не дозволяйте їм користуватися комп'ютером в окремій кімнаті. По-перше, ви завжди зможете спостерігати за вмістом екрана, а, по-друге, відповідати на виникаючі у дитини питання. Крім того, час, проведений перед монітором, має бути обмеженим.
- Безпечний інтернет для дітей забезпечують і спеціальні програми, комплексні антивіруси з функцією батьківського контролю, фільтри спаму. Ви самостійно зможете підібрати відповідні налаштування, залишивши для дитини доступними тільки ті сайти, зміст яких йому не зашкодить.
- Не зайвим буде і довірлива розмова з дитиною про те, що інформація в інтернеті - це не істина останньої інстанції. Відноситься до неї необхідно критично.
Правила для дітей
Тотального контролю та дотримання описаних вище правил буде недостатньо, якщо і дитина не буде дотримуватися певних правил. Так, завдання батьків пояснити чадам, що правила поведінки для дітей в інтернеті досить прості, але їх дотримання гарантує безпеку.
Чого не слід робити дітям в інтернеті:
- вказувати свій вік;
- на аватарі розміщувати свою фотографію-
- відкривати доступ до фотоальбомів з особистими знімками незнайомим людям;
- переходити за підозрілими посиланнями, отриманим від незнайомих або малознайомих людей;
- листуватися з незнайомцями, які погрожують, залякують, задають не відносяться до теми листування питання або намагаються організувати зустріч.
Батьки повинні будувати з дітьми довірчі відносини, щоб у разі небезпеки або непередбачених ситуацій дитина без страху бути покараним міг звернутися за допомогою і порадою.