Минуле дає імпульс до життя, до творчості, його треба шанувати, знати, до нього треба постійно звертатися, тому відкриття  музею вишивки в Лубенській ЗОШ №7, якому згодом присвоєно ім’я Героя України Віри Сергіївни  Роїк, було  невипадковим.

Головна мета роботи музею в тому, щоб кожен відвідувач більше усвідомлював, яким повинен бути справжній українець.

Це духовна скарбниця, творча лабораторія вчителів та учнів. Щороку ми врізноманітнюємо форми та методи навчально-виховної роботи з метою виховання в дітей любові до рідної землі, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь.

Пошукова робота завжди була традиційною для школи. Експедиційні загони з року в рік збирають цікаві матеріали про культурне минуле, бо колектив твердо переконаний, що ця робота, якщо й не єдина, є найдієвішою у вихованні в учнів духу патріотизму, духу творчості, самостійності, любові до рідного краю.

У музеї проходять уроки народознавства, презентації книг, оглядові екскурсії, зустрічі з відомими вишивальницями не тільки  Лубенщини, а й  інших регіонів,  зокрема з Ю. Савкою – відомим вишивальником портретів із Луцька. Він подарував музею фотокопію вишитого портрета В.С.Роїк.

У музеї зібрані елементи традиційного одягу кінця ХІХ – ХХ ст. Представлена виставка рушників, вишитих картин.

Гордістю нашого музею є шедеври мисткині В.С. Роїк, високохудожні мистецькі роботи відомих вишивальниць Ольги Закорко, Ганни Гойди, вишиті  різними техніками.

Музей дійсно став другом і помічником в навчально-виховній роботі школи. Фольклорні вечори, зустрічі з майстрами на Різдво, Великдень, на свято Варвари, покровительниці вишивальниць, проводяться традиційно.

Безперечно сучасний музей допомагає дітям читати книгу життя через крихітні частинки минулого не лише очима, а й розумом, самостійно розібратись, куди веде шлях їхніх батьків і дідів, окрім того, тут формується національна свідомість, любові до свого народу, землі своїх предків.

Багато зроблено, а скільки ще попереду…

Ми завжди раді бачити нових відвідувачів. Запрошуємо всіх стати ними, зануритись у минуле, вдихнути терпкий запах минувшини.