Затверджую

Директор Лубенської ЗШ

І-ІІІ ступенів № 7 ім. В. Роїк

_____________ І.М. Гринь

Ухвалено

Протокол засідання педагогічної ради

Лубенської  ЗШ    

І-ІІІ ступенів № 7 ім. В. Роїк

№ 5 від 20.03.2020 р.

Ухвалено

Протокол засідання учнівської ради

Лубенської ЗШ

І-ІІІ ступенів № 7 ім. В. Роїк

                                                   

 

Правила для учнів

Лубенської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 7

 імені Героя України Віри Роїк

Лубенської міської ради Полтавської області

 

Навчальний заклад розвиває моральні та етичні духовні якості учня і почуття розуміння інших.

Нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи різні стратегії задля отримання позитивних результатів

Учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо.

Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.

У випадку легкої або незначної провини педагоги школи повинні допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.

У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки і допомоги учням у визначенні правильного вибору.

Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються і посилюються на постійній основі педагогами, учнівським комітетом та керівництвом через загальні збори, оголошення, відвідування класів директором і щодня вчителями в класі.

 

 

Поведінка під час уроків і перерв

Учні виконують вимоги Статут, правила внутрішньо шкільного розпорядку. Розмовляють ввічливо, чують вчителя, працівників закладу, своїх товаришів, піклуються про молодших школярів. Поводяться гідно, поважають цінності своєї школи. Висловлюють свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей.

Щоденник є шкільним документом учнів. Відповідальність за його обов’язкове ведення несе сам учень.

Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим. Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.

Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати, штовхатися  на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню. Також учні мають пересуватися правою частиною коридору або сходів.

Школярі зобов’язані дотримуватися правил пожежної безпеки, вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчального процесу. Безпечно використовувати навчальне та спортивне обладнання.

Пропуск занять

Протягом відсутності у школі учень може навчатися дистанційно.

Учень, який був відсутній у школі з причини хвороби до 2 календарних днів може відвідувати школу без надання довідки від лікаря, але подає записку від батьків.  Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з  рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.                                                                                                       Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що навчальний процес не може бути цілковито індивідуальним. Для повноцінного навчального процесу ХХІ століття необхідно працювати в групі, вирішувати проблеми разом та співпрацювати. 

Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

 

Пунктуальність

Відповідно до правил школи, учні зобов’язані приходити на навчання та на уроки протягом дня вчасно.

         Кожен учень має приходити до школи не пізніше 8:20, а о 8:30 має бути в класі, повністю готовим до початку уроків. Під час перерв учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.

Спортивна форма

Учні школи під час уроків фізичної культури мають дотримуватись стандарту спортивної форми

 

Школа – територія, на якій не місце

 для піротехнічних виробів, зброї, вибухових та вогненебезпечних предметів та  речовин, спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет ( в т.ч. електронних), шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.

Спортивне знаряддя (ролики, скейти, тощо), шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання залишайте вдома.

Учням не дозволено замовляти доставку на адресу школи та приводити тварин.

Персональні ґаджети

Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних ґаджетів. Їх потрібно вимикати  та не користуватися ними протягом шкільного дня.

 

 

 

Користування мережею Інтернет

Використовувати Інтернет-ресурси виключно з навчальною метою.

Відвідування сайтів, які містять непристойну, заборонену, нелегальну інформацію , насильство тощо;  зберігання, поширення інформації, яка містить персональні дані, крім випадків, визначених законодавством та інформації, що може образити інших або заподіяти їм шкоду є неприпустимим.

Використання інформації з Інтернет-ресурсів має містити посилання на джерело.

Матеріальна відповідальність

Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.

Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, школа не несе відповідальності.

Порушення

Вступаючи до школи, учні та батьки погоджуються виконувати її правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.

Незначні порушення — це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в класі: порушення шкільних правил, знущання, дражнення, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернет, публічний показ прихильності, зневага учнівських обов’язків, недотримання правил безпеки.

До  значних порушень відносяться: залякування (у тому числі в інтернеті), загроза інформаційній безпеці школи та її інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення.